פסקי דין של המשרד וחזון מס אמת

פסקי הדין של המשרד

 

להלן רשימה חלקית של פסקי דין שמשרדנו ייצג בשנים האחרונות. לצד פסקי דין אלו משרדנו ניהל עשרות תיקים בבתי המשפט וועדות ערר בתחום מיסוי מקרקעין, אשר ברובן הסתיימו בפשרות שהניבו חיסכון מס משמעותי לטובת לקוחות המשרד.

 

ע"מ 37473-05-12, אמריקה-ישראל קאמפ אקסצ'אנג' (איי.אי.סי.אי.) בע"מ נ' מנהל מס ערך מוסף ומס קנייה אזורי תל אביב (יוני 2016).
פסק דין עוסק בסוגיה העקרונית של מס בשיעור אפס בשל ייצוא שירותים לתושב חוץ. בית המשפט המחוזי בראשות כב' השופט הרי קירש, דחה את הערעור שהגיש משרדנו. פסק הדין הפך לפסק דין מנחה וחשוב בסוגיה.

 

עמ"ה 3912-06-11 ורדית אלגרבלי נ' פקיד שומה אשקלון.
הערעור שהגיש משרדנו ביחס לפסילת ספרים והוצאת שומה המבוססת על חוות דעת כלכלן של רשות המסים התקבל ברובו והניב ללקוחות המשרד חיסכון מס ניכר.

 

ה"פ 33385-07-11 פלג ואח' נ' פקיד שומה גוש דן ואח' (2013).
במסגרת פסק הדין קיבל בית המשפט המחוזי באופן חלקי ערעור שהוגש על ידי המשרד וקבע, כי המערערים זכאים לקבלת החזר מס מכוח סעיף 9ד לפקודה, למרות שלא ציינו את בקשת ההחזר, בצורה מפורשת במסגרת ההשגה שהוגשה על ידם.

 

ע"מ 4268-10-12 סיטי ג'וניור בע"מ נ' מדינת ישראל (פקיד שומה אילת) (2014). במסגרת פסק הדין קיבל בית המשפט המחוזי את הערעור, אשר הוגש על ידי המשרד וביטל את הצו, שהוצא למערערת על ידי המשיב. בית המשפט קבע, כי הסכם מכירת החנויות בעניינו נכרת בשנת 2008 ולא בשנת 2007, כטענת המשיב, ועל כן המערערת רשאית הייתה לקזז את ההפסד העסקי שנוצר לה בשנת המס 2008, כנגד רווח ההון ממכירת החנויות.

 


גישת המשרד וחזון מס אמת:

 

המשרד מנהל כעת ערעורי מסים בבית המשפט העליון ובבתי המשפט המחוזיים השונים (למצגת של המשרד בסוגיה אנא לחצו כאן).

 

המשרד בעל ניסיון רב בייצוג נישומים בערעורי מס ורואה חשיבות עליונה בייצוג נישומים בבית המשפט, לרבות נישומים, אשר בדרך כלל אינם זוכים לליווי עורך דין מיסים בשל שומות מס נמוכות יחסית.

 

רשות המסים מוציאה לעיתים לנישומים, שומות מופרזות, המבוססות על מצע עובדתי ומשפטי שגוי ותוך התנהלות כוחנית מצדה של הרשות. ניהול נכון של ההליך המשפטי על ידי המשרד שלנו, מאפשר לנישומים למצות את זכויותיהם ולהגיע לשומת מס אמת, שמשמעותה במקרים המתאימים, הפחתת שומות המס בצורה ניכרת ואף קבלת ערעור המס במלואו.

 

המשרד משתף פעולה עם עורכי דין פליליים מובילים, במקרים בהם המשרד מלווה את השומות האזרחיות ומתנהל כנגד הנישום הליך פלילי מקביל.

 

המשרד רואה בהגשת השגה לרשויות המס ובהגשת ערעור לבית המשפט, כתהליכים הכרוכים זה בזה ואשר חשוב לתכננם מראש יחדיו. לשם כך, המשרד מוצא חשיבות רבה בכתיבה וליווי של השגות עבור נישומים. השגה ראויה מגדילה את האפשרות להגיע להסכם עם רשות המסים, יכולה לחסוך בניהול הליכים משפטיים מיותרים ומהווה תשתית טובה להגשת ערעור לבית המשפט, במידת הצורך (לרשומון מס מס' 40 בסוגיה אנא לחצו כאן).

 

גישת המשרד מאפשרת, אם כן, לנישומים ולמייצגים (רואי חשבון ויועצי מס) לשמור ולמצות את זכויות הנישומים הן בשלב השומתי (השגה) והן בשלב המשפטי (ערעור המס), על מנת להגיע לתוצאת המס המיטבית עבור הנישומים. מס אמת.

 

נישום, מייצג, צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ...

 

 

שם:
טלפון:
אימייל:
הערות: