top of page

עמפלי
משרד עריכת דין מיסים

פסקי דין של המשרד וחזון מס אמת

לקביעת פגישת ייעוץ, צור קשר:

ההודעה נשלחה. תודה.

להלן רשימה חלקית של פסקי דין שמשרדנו ייצג בשנים האחרונות. לצד פסקי דין אלו משרדנו ניהל עשרות תיקים בבתי המשפט וועדות ערר בתחום מיסוי מקרקעין, אשר ברובן הסתיימו בפשרות שהניבו חיסכון מס משמעותי לטובת לקוחות המשרד.
פסקי הדין של המשרד:
 • ערר (ועדת ערר לענייני קורונה) 2038-22 גיא יוסי ושוץ' בע"מ נ' רשות המיסים 2023
  הערר שהוגש על ידי משרדנו התקבל על ידי ועדת הערר אשר קבעה כי אין להחריג את לקוחתנו מתחולת הזכאות לקבלת מענק קורונה אך מהטעם שהיא חברה קבלנית בתחום הנדל"ן.
   
 • הפרקטיקה של ערעורי מס 2020
  המצגת עוסקת בפרקטיקה של שלבי ההליך המנהלי והשיפוטי בערעורי מס, ומרחיבה אודות חשיבות העלאת טענות עובדתיות בשלב ההשגה, התיישנות שומות, ניהול משפט אזרחי לצד הליך פלילי ושינוי בנטל ההצדקה והראיה. המצגת סוקרת את ההבדלים בין ערעור משפטי לערעור עובדתי, ומציגה דוגמאות מ"מאחורי הקלעים" בהליכים משפטיים בהם משרדנו ייצג.
   
 • ע"מ 27431-04-17 יעקב ארביב נ' פקיד שומה יחידה ארצית לגבייה 2019
  פסק הדין עוסק בשאלה אם הכנסות מהשכרת נכסים, שבחלקם היו רשומים על שם ילדיו, מהוות הכנסה פרטית אצל הנישום או הכנסה מעסק כפי שטען פקיד השומה. הערעור התקבל באופן חלקי ובית המשפט אף ביטל את הקנס שהוטל על המשיב מכוח סעיף 191ב לפקודה.

   
 • עמ"ה 3912-06-11 ורדית אלגרבלי נ' פקיד שומה אשקלון 2017
  הערעור שהגיש משרדנו ביחס לפסילת ספרים והוצאת שומה המבוססת על חוות דעת כלכלן של רשות המסים התקבל ברובו והניב ללקוחות המשרד חיסכון מס ניכר.

   
 • ע"מ 37473-05-12, אמריקה-ישראל קאמפ אקסצ'אנג' (איי.אי.סי.אי.) בע"מ נ' מנהל מס ערך מוסף ומס קנייה אזורי תל אביב 2016
  פסק דין עוסק בסוגיה העקרונית של מס בשיעור אפס בשל ייצוא שירותים לתושב חוץ. בית המשפט המחוזי בראשות כב' השופט הרי קירש, דחה את הערעור שהגיש משרדנו. פסק הדין הפך לפסק דין מנחה וחשוב בסוגיה.

   
 • ע"מ 4268-10-12 סיטי ג'וניור בע"מ נ' מדינת ישראל (פקיד שומה אילת) 2014
  במסגרת פסק הדין קיבל בית המשפט המחוזי את הערעור, אשר הוגש על ידי המשרד וביטל את הצו, שהוצא למערערת על ידי המשיב. בית המשפט קבע, כי הסכם מכירת החנויות בעניינו נכרת בשנת 2008 ולא בשנת 2007, כטענת המשיב, ועל כן המערערת רשאית הייתה לקזז את ההפסד העסקי שנוצר לה בשנת המס 2008, כנגד רווח ההון ממכירת החנויות.

   
 • ה"פ 33385-07-11 פלג ואח' נ' פקיד שומה גוש דן ואח' 2013
  במסגרת פסק הדין קיבל בית המשפט המחוזי באופן חלקי ערעור שהוגש על ידי המשרד וקבע, כי המערערים זכאים לקבלת החזר מס מכוח סעיף 9ד לפקודה, למרות שלא ציינו את בקשת ההחזר, בצורה מפורשת במסגרת ההשגה שהוגשה על ידם.


   
גישת המשרד וחזון מס אמת:
המשרד מנהל כעת ערעורי מסים בבית המשפט העליון ובבתי המשפט המחוזיים השונים - למצגת של המשרד בסוגיה.
 
המשרד בעל ניסיון רב בייצוג נישומים בערעורי מס ורואה חשיבות עליונה בייצוג נישומים בבית המשפט, לרבות נישומים, אשר בדרך כלל אינם זוכים לליווי עורך דין מיסים בשל שומות מס נמוכות יחסית.
 
רשות המסים מוציאה לעיתים לנישומים, שומות מופרזות, המבוססות על מצע עובדתי ומשפטי שגוי ותוך התנהלות כוחנית מצדה של הרשות. ניהול נכון של ההליך המשפטי על ידי המשרד שלנו, מאפשר לנישומים למצות את זכויותיהם ולהגיע לשומת מס אמת, שמשמעותה במקרים המתאימים, הפחתת שומות המס בצורה ניכרת ואף קבלת ערעור המס במלואו.
 
המשרד משתף פעולה עם עורכי דין פליליים מובילים, במקרים בהם המשרד מלווה את השומות האזרחיות ומתנהל כנגד הנישום הליך פלילי מקביל.
 
המשרד רואה בהגשת השגה לרשויות המס ובהגשת ערעור לבית המשפט, כתהליכים הכרוכים זה בזה ואשר חשוב לתכננם מראש יחדיו. לשם כך, המשרד מוצא חשיבות רבה בכתיבה וליווי של השגות עבור נישומים. השגה ראויה מגדילה את האפשרות להגיע להסכם עם רשות המסים, יכולה לחסוך בניהול הליכים משפטיים מיותרים ומהווה תשתית טובה להגשת ערעור לבית המשפט, במידת הצורך -
לרשומון מס מס' 40 בסוגיה.
 
גישת המשרד מאפשרת, אם כן, לנישומים ולמייצגים (רואי חשבון ויועצי מס) לשמור ולמצות את זכויות הנישומים הן בשלב השומתי (השגה) והן בשלב המשפטי (ערעור המס), על מנת להגיע לתוצאת המס המיטבית עבור הנישומים. מס אמת.
 
נישום, מייצג, צרו קשר לקביעת פגישת ייעוץ...
bottom of page