top of page

עמפלי
משרד עריכת דין מיסים

מצגות המשרד

 • שינויי מבנה – החלטות מיסוי חדשות ומסלולים ירוקים חדשים 21.05.2024
  המצגת כוללת סקירה של החלטות מיסוי שפורסמו לאחרונה על ידי רשות המסים בעניין מיזוגים והעברת נכסים לחברה כנגד מניות, ושל בקשות להחלטות מיסוי שיוגשו דרך "מסלול ירוק" בנושאים מיזוגים, פיצולים והעברת מניות לחברה תושבת חוץ. צפו בהרצאה.
   שינויי מבנה 
   

 • היבטי מיסוי של העברה והמשכיות בין דורית 17.04.2024
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי מפרטת אודות ההיבטים המיסויים הכרוכים בהעברה ובהמשכיות בין דורית. בתוך שכך, המצגת מציגה דגשים ודוגמאות פרקטיים לעניין העברת מתנות לבני משפחה, תכנון נכון של הורשת נכסים בישראל ומחוצה לה, העברת הון באמצעות נאמנויות, היבטים מיסויים בהעברות מקרקעין בתא המשפחתי, הסטת הכנסות לטובת בן משפחה, פעילות באמצעות חברה משפחתית ודגשים במיסוי בינלאומי, לרבות דוגמאות לחשיפה של מס עיזבון ומס ירושה מחוץ לישראל.

   מיסוי נאמנויות והמשכיות בין דורית 
   

 • חוק מס רכוש וקרן פיצויים והתקנות מכוחו בראי מלחמת חרבות ברזל - מסלולי הפיצויים והליכי השגה וערר 19.12.2023
  המצגת אשר משמשת להרצאה של עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ורו"ח אפי לבקוביץ ממשרדנו, סוקרת את המסלולים השונים העומדים לרשות הניזוקים ממלחמת חרבות ברזל, תוך סקירה ממצה של הוראות הביצוע של רשות המסים, פסיקה קודמת של ועדות ערר ובתי המשפט ומתן עצות פרקטיות, תוך דגש מיוחד על המשך ניהול התביעה במקרה של השגה והגשת תביעה בפני ועדות ערר על רקע הניסיון הרב שנצבר במשרד מהליכים מקבילים שנוהלו ועדיין מנוהלים מתקופת הקורונה.
   מלחמת חרבות ברזל 
   

 • סוגיות מיסויות פרקטיות בעקבות מלחמת "חרבות ברזל" 27.10.2023
  מלחמת חרבות ברזל מקימה בין היתר אתגרים מיסויים רבים לציבור העוסקים הן ברמה המהותית והן בכל הקשור לתשלומים ודיווחים. במסגרת מצגת זו, אשר תעודכן מעת לעת נתייחס לסוגיות פרקטיות וכן להנחיות והקלות של רשות המסים במהלך ימי המלחמה ולאחריהם. 
   מלחמת חרבות ברזל 
   

 • סוגיות פרקטיות בניכוי הוצאות לצרכי מס - 22.08.2023
  המצגת מהווה מורה נבוכים לניכוי הוצאה בייצור הכנסה הן ברמה התאורטית עקרונית של מבחן האינצידנטליות, מבחן הסיכון, ומבחן השמירה על הקיים והן ברמה הפרקטית תוך פירוט הוראות הפקודה והפסיקה הרלוונטית בשלל רחב של ניכוי הוצאות דוגמת הוצאות מימון, הוצאות פרסום, הוצאות משפטיות ועוד.

   מס הכנסה ​

   

 • חוק ההתייעלות הכלכלית, הרפורמה במיסוי התחדשות עירונית - 25.07.2023
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד דנה הלר, שותפה במשרדנו, מפרטת את השלכות תיקון 100 לחוק מיסוי מקרקעין, התשכ"ג-1963 שנכלל במסגרת חוק ההסדרים האחרון, על הסדר המס וההטבות הניתנות לצדדים בעסקאות התחדשות עירונית תמ"א 38, פינוי בינוי ותוכניות חיזוק הקבועים בפרק חמישי 4 וחמישי 5 לחוק מיסוי מקרקעין, תוך מתן דגש על ההטבות החדשות לאוכלוסית הקשישים בתמ"א 38, מיסוי יזם ממשיך וסוגיות פרקטיות נוספות.
   מיסוי מקרקעין והתחדשות עירונית 
   

 • וובינר בנושא ניתוק תושבות משמעויות ודגשים פרקטיים - 29.06.2023
  עו"ד מאורי עמפלי ממשרדנו הרצה במהלך טיסה עסקית לקפריסין בוובינר במיסוי בינלאומי יחד עם יועצת הגירה לגרמניה הגב' טל גיבש לקהל של ישראלים לשעבר ממקומות שונים בעולם על סוגיות מס הקשורות בעזיבת ישראל, לרבות דגשים פרקטיים לניתוק תושבות ועזיבה של בני הגיל השלישי, תוך הדגמה של הוראות אמנת המס עם גרמניה ופירוט של הסדרי מס אטרקטיביים במדינות שונות.

   

 • הליכי שומה השגה וערעור בפקודת מס הכנסה וחוק המע"מ - 27.06.2023
  כיצד מתנהל הליך השומה? מה כולל ההליך המשפטי ומה הם שלביו? עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי הרצה בעניין הליכי שומה, השגה וערעור לפי פקודת מס הכנסה (נוסח חדש) התשכ"א-1961 וחוק מס ערך המוסף, התשל"ו - 1975. המצגת המצורפת סוקרת את השלבים השונים בהליך המנהלי והמשפטי לצד היבטים פרקטיים בסוגיות מקצועיות מעולם הליטיגציה, בהתנהלות מול רשות המסים ובהתוויות השונות אשר נקבעו בפסיקה.
   השגת מס וייצוג בבית משפט  
   

 • הרפורמה במיסוי בינלאומי ודגשים לניתוק תושבות בגל העזיבה של 2023 - 07.06.2023
  עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו השתתף במושב המיסוי הבינלאומי בכנס רואי החשבון באילת לשנת 2023 והרצה בנושא הרפורמה במיסוי בינלאומי, מיסוי רילוקיישן ועזיבת ישראל. במצגת אשר הוצגה במושב ניתן למצוא דגשים פרקטיים לעניין עזיבת ישראל וביניהם טבלה המרכזת את הטבות המיסוי ביעדים פופולאריים לציבור הישראלי כגון יוון, קפריסין, הולנד, פורטוגל ועוד. כמו כן, מפרטת המצגת לעניין הרפורמה הצפויה במיסוי בינלאומי וסוקרת בקצרה את השינויים הפרקטיים והרלוונטיים.

   מיסוי רילוקיישן  
   

 • מורה נבוכים לחוק ההתייעלות הכלכלית התשפ"ג - 2023 – פרק המיסים - 05.06.2023
  המצגת מפרטת ומסבירה לגבי התיקונים החשובים שנעשו לאחרונה במסגרת חוק ההתייעלות הכלכלית, שנכנס לתוקף ביום 1 ביוני 2023, בפקודת מס הכנסה (ניכוי דמי שכירות, בעל עסק זעיר), חוק מיסוי מקרקעין ובפרט התחדשות עירונית ובחוק מע"מ (הקצאת מספרי חשבוניות).

   מיסוי מקרקעין והתחדשות עירונית   מס הכנסה ​
   

 • מדריך פרקטי למיסוי נאמנויות - 24.04.2023
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי סוקרת היבטים פרקטיים במיסוי נאמנויות החל מפרשנות מושגי יסוד, פירוט סוגי הנאמנויות בפקודה לרבות לעניין השאלה מיהו החייב במס ובדיווח, טפסים, ההבחנה בין שליחות לבין נאמנות, נאמנות בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג- 1963 לאור פסיקת בית המשפט העליון בעניין גליס (ע"א 7610/19) והכל תוך התייחסות לחוזר 3/2016 ועמדות חייבות בדיווח כפי שפורסמו במהלך השנים על ידי רשות המסים.
   מיסוי נאמנויות 
   

 • אמנות מס והאמנה המולטילטרלית – המדריך המלא - 24.04.2023
  המצגת מפרטת על אמנת ה-MLI והטמעתה באמנת המודל של ה- OECD, תוך סקירת ההוראות אשר אומצו על ידי מדינת ישראל והצגת פרשנותה של רשות המסים במסגרת חוזר מס הכנסה 1/2022.
   

 • היבטי מיסוי בתום תקופת הפטור לעולה חדש ו"תושב חוזר ותיק" מיסוי חברות שקופות ומיסוי בינלאומי - 01.03.2023
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו ביום עיון של לשכת רואי חשבון, סוקרת סוגיות פרקטיות בהיבטי המיסוי של "תושב חוזר ותיק" ו- "תושב ישראל לראשונה". החל ממועד הפיכת הנישום לתושב ישראל לפי חוזר מס הכנסה 1/2011 ולאור עניין לדרמן (ע"מ 41182-01-19), הדין ביחס לפעילותו העסקית של הנישום לאחר מועד החזרה בהתאם לפסקי הדין ירון מאיר (ע"מ 21579-01-20) וספירה (ע"מ 2995-03-17) ועד לפירוט חובות, זכויות והמלצות בסוף תקופת הטבות המס וכן התייחסות לסוגיות פרקטיות במס שבח ומס רכישה ביחס לעולים חדשים, תושבים חוזרים ותושבי חוץ.
   

 • חוק מע"מ – בסיס המס והגדרות יסוד - 22.02.2023
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד שלומי שלו ממשרדנו עומדת על מושגי יסוד לעניין חוק מס ערך מוסף, תשל"ו- 1975 בדגש על הגדרת "עסקה", "חייב במס" ו"המחיר" תוך הצגת פסיקה רלוונטית.
   מס ערך מוסף 
   

 • מיסוי תאגידים – סוגיות מהפרקטיקה עדכוני חקיקה ופסיקה - 21.11.2022
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדינו סוקרת היבטים פרקטיים שונים במיסוי תאגידים לרבות סוגיות רלוונטיות לעניין הזכאות לקבלת מענקי קורונה, רכישה עצמית של מניות, פעילות בחברה משפחתית, רכישת חברה בהפסדים וסוגיות במיסוי תאגידים במישור הבינלאומי.
   

 • ניתוק תושבות ומיסוי לנוודים דיגיטליים (יוטיוב) - 18.11.2022
  ניתוק תושבות לצרכי מס הינו תהליך מורכב אשר הופך להיות מורכב שבעתיים כאשר מדובר ביחידים שבוחרים לאמץ אורח חיים של נוודים דיגיטליים מחוץ לישראל ואינם משתקעים במקום אחד. לאחרונה נערך וובינר לקהילת הנוודים הישראלית של חברנו מר נמרוד דין קיכל, בהשתתפות עורכת הדין אנה צברי, אשר מרכזת את התחום במשרדנו. במסגרת הוובינר הרצתה ושוחחה אנה עם נמרוד וענתה לשאלות הצופים ביחס להיבטים פרקטיים הנגזרים מניתוק תושבות של נוודים דיגיטליים במס הכנסה וביטוח לאומי.

   

 • מיסוי קריפטו (מטבעות דיגיטליים) – סוגיות מהפרקטיקה - 26.10.2022
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו, סוקרת עיקרים במיסוי מטבעות דיגיטליים לאור הירידות החדות אשר מאפיינות את שוק הקריפטו בשנת 2022 וכן היבטים פרקטיים הנוגעים ליישום מבחני העסק על פעילות במטבעות דיגיטליים, מקום הפקת ההכנסה, קיזוז הפסדים, NFT ועמדת רשות המסים ועוד.

   

 • מיסוי רווחי הון – סוגיות מהפרקטיקה - 24.08.2022
  המצגת מעלה סוגיות פרקטיות במיסוי רווחי הון לרבות פריסת רווח הון, שחלוף נכסים, רווח הון במישור המיסוי הבינלאומי ופעילות במטבעות דיגיטליים, תוך עמידה על מושגי יסוד והבהרות עמדות רשות המיסים. בנוסף, המצגת מרחיבה על מבחני הפסיקה לצורך הבחנה בין פעילות עסקית להונית ומפרטת בעניין סוגיות בקיזוז הפסדים ופטורים במיסוי רווחי הון על מתנות, תושבי חוץ ועוד.

   

 • אמנות המס ואמנת המודל של ה- OECD י- 14.08.2022
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו במסגרת הרצאה באקדמיית רואי החשבון של ישראל, מסבירה מהן אמנות המס תוך עמידה על יחסי הגומלין בינן לבין פקודת מס הכנסה (נוסח חדש) התשכ"א- 1961. בנוסף, סוקרת המצגת באופן יסודי את הסעיפים המרכזיים באמנת המודל של ארגון ה – OECD תוך מתן דגשים מהפרקטיקה על אמנות מס של ישראל.
   

 • מבוא למיסוי בינלאומי ותושבות לצרכי מס - 10.07.2022
  מצגת אשר הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו במסגרת אקדמיית רואי החשבון של ישראל, נותנת דגשים חשובים לעניין ניתוק תושבותו של היחיד ועומדת על הקושי לניתוק תושבות של "נווד דיגיטלי". בנוסף, מפרטת המצגת בהרחבה על עניין תושבות חברה לצרכי מס הכנסה תוך עמידה על מבחן השליטה והניהול כפי שפותח בפסיקה תוך הצגת מקרים מהפרקטיקה, ובין היתר, פסקי הדין בעניין ניאגו, ינקו וייס, שי צמרות, אמנת המודל של ה- OECD, תקופת הקורונה ועוד.
   מיסוי בינלאומי 
   

 • חברות ארנק ומשיכת הלוואות בראי "פרשנות" ביטוח לאומי - 30.06.2022
  המצגת מסבירה על הבעייתיות הנוצרת מהיעדר הסדר חקיקתי ביחס לחבות בדמי ביטוח לאומי בעניין "גופים שקופים" וסוקרת בצורה ביקורתית את חוזר והנחיות חוזר ביטוח לאומי מס' 1487 בקשר להכנסות חברות ארנק והכנסות שמקורן בסעיף 3ט1.

   מיסוי חברות ארנק 
   

 • שיקולי התאגדות ותכנוני מס לבעלי שליטה - 19.06.2022
  המצגת סוקרת שיקולים מיסויים פרקטיים למעבר מפעילות כעצמאי לפעילות כבעל שליטה בחברה לרבות לעניין ההגדרות השונות לבעל שליטה, תכנוני מס ומלכודות מס, חברות ארנק ומשיכה מחברה ובכלל זאת היבטי ביטוח לאומי (חוזר ביטוח לאומי 1487), רכישה עצמית של מניות (עניין בית חוסן לעומת עניין מאיר סיידה), חברה משפחתית, חברת בית ושותפות וכן במישור המיסוי הבינלאומי (שליטה וניהול, חברה נשלטת זרה וחברת משלח יד זרה), לרבות ציון של פסיקה וחוזרי מס וביטוח לאומי רלוונטיים.

   מיסוי בעלי מניות 
   

 • בין מס הכנסה למיסוי מקרקעין - "עסקת אקראי" האקדמיה הארצית לעורכי דין - 30.05.2022
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו במסגרת האקדמיה הארצית לעורכי דין מפרטת לגבי הסוגיות החשובות במיסוי עסקת אקראי במקרקעין (מהי "עסקת אקראי" לאור המבחנים שפותחו בפסיקה להבחנה בין פעילות עסקית לבין פעילות הונית? כיצד היא ממוסה? ומהם יחסי הגומלין בעניינה בין חוק מיסוי מקרקעין לבין פקודת מס הכנסה (פסק דין חזן ע"א 9412/03)?) וסוקרת את הפסיקה החדשה בנושא בעניין אמסיס (ע"מ 58535), בובליל (ע"מ 30850-07-18), בניזרי (ע"מ 58172-01-16) ועיון (ע"מ 46744-02-18) כולל ההתייחסות החשובה של בית המשפט ליישום הוראות סעיף 5(ב) לחוק מיסוי מקרקעין באותו עניין.

   מיסוי מקרקעין והתחדשות עירונית 
   

 • סוגיות מהפרקטיקה ועדכוני פסיקה וחקיקה בחוק מס ערך מוסף - 27.04.2022
  המצגת סוקרת באופן מקיף סוגיות פרקטיות הקשורות לפטורים במע"מ, מע"מ בשיעור אפס וסיווג לצרכי חוק מע"מ לרבות פסיקה חדשה בתחום והחלטות מיסוי. המצגת מפרטת בין היתר על חוב אבוד לצרכי מע"מ לאור פסק הדין בעניין תנובה, נטל הבאת הראיה בהקשר של סעיף 50(א) לחוק מע"מ, שאלת הסיווג של פעילות "נוסטרו" בניירות ערך כפיעלות של "מוסד כספי" לצרכי מע"מ ודנה ביבוא שירותים כחריג לשלילת ההטבה בשירות הניתן לתושב חוץ כפי שנידונה בפסק הדין בעניין ג'יי. אף. אי ועוד.
   מס ערך מוסף 

   

 • היבטים משפטיים-מיסויים של מטבעות דיגיטליים - 27.03.2022
  המצגת אשר הועברה ביום עיון במכללת חשבים סוקרת את הסוגיות הרלוונטיות בתחום מיסוי הקריפטו לרבות התייחסות לשאלת מקום הפקת ההכנסה של מטבעות דיגיטליים ומיסוי של NFT ו- DEFI ו- ICO.

   מטבע וירטואלי 
   

 • היבטים משפטיים ומיסויים בטיפול באוכלוסיית הגיל השלישי בהתחדשות עירונית - 01.02.2022
  המצגת אשר הועברה באתר "מרכז הנדל"ן" סוקרת את הטבות המס הייחודיות אשר עומדות לטובת הגיל השלישי בעיקר בפרויקטים של פינוי בינוי על רקע החקיקה של השנים האחרונות וחוזר מיסוי מקרקעין 1/2021.

   מיסוי מקרקעין והתחדשות עירונית 
   

 • עיקרי המלצות הועדה ברפורמה למיסוי בין-לאומי - 16.01.2022
  בשנים האחרונות התכנסה ופעלה הועדה לרפורמה במיסוי בין-לאומי, אשר הוקמה על ידי רשות המסים. על חברי הועדה נמנה עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי. במסגרת המצגת נציג את עיקרי ההמלצות של הועדה בנושא מיסוי תושבות היחיד ומס יציאה, זיכוי מס זר וזיכוי עקיף, חברה נשלטת זרה וחובות הדיווח המוגברות של "בעל שליטה מיוחד" וחברות זרות, המוחזקות על ידי תושבי ישראל. מדובר בהמלצות בלבד בשלב זה, אך בהחלט רצוי להישאר עם היד על הדופק ולעקוב אחר תהליך החקיקה, ככל שיתקדם. 
  ראו דוח הועדה לרפורמה במיסוי בין–לאומי.
   מיסוי בינלאומי  
   

 • חוק ההסדרים, דוח הועדה לרפורמה במיסוי בינלאומי והערכות סוף שנת מס 2021 - 13.12.2021
  המצגת סוקרת את המלצות הוועדה לרפורמה במיסוי בינלאומי בסוגית התושבות, סעיף 100א וחובות דיווח על החזקה בחברות תושבות חוץ, את חוק ההסדרים ובעיקר את "המסלול החדש" בחוק לעידוד השקעות הון ביחס לבניינים ב"השכרה מוסדית"  ואת הטבות המס בתזכיר החקיקה שתחליף את "חוק האנג'לים" ומטרתה לעודד את תעשיית ההייטק בישראל. בחלקה השני המצגת דנה בסוגיות פרקטיות ורלוונטיות לסוף שנת המס ובהן – הגשת השגות על דרישות להחזר מענקי קורנה, מיסוי מטבעות דיגיטליים, רכישה עצמית של מניות לאור פסק הדין סיידה (ע"מ 38924-02-19), משיכות מחברה, חברת ארנק, עמדות חייבות בדיווח, דיווח על החזקה בחברות תושבות חוץ ועוד.

   מס הכנסה ​

   

 • פריסת הכנסות, מיסוי התא המשפחתי, מיסוי לאחר פטירה וסוגיות מתקדמות מהפרקטיקה למיסוי היחיד - 16.11.2021
  המצגת סוקרת היבטים פרקטיים שונים בתחום מיסוי היחיד ובהם הוראות פריסת המס המהותיות של סעיף 8(ג) לפקודה (ע"א 8958/07), מיסוי בני זוג ונכסים משותפים, הוראות סעיף 120 לפקודה ואי הורשת הפסדים (ע"א 1579/20), תושבות המס של יחיד וחובת הגשת טופס 1348 ומיסוי הגרלות, הימורים ופרסים על רקע זכיית הספורטאים במדליות באולימפיאדה האחרונה.

   מס הכנסה ​

   

 • מיסוי השכרת נכסי מקרקעין בארץ ובחו"ל - 16.11.2021
  המצגת עוסקת במגוון היבטי מס הקשורים להשכרת נכסי מקרקעין בישראל, לרבות מסלולי המיסוי על השכרת דירת מגורים, מיסוי דירות Airbnb ורישום דירות על ילדים (עמ"ה 27431-04-17), קיומו של עסק להשכרת מגורים בעקבות פסיקת בית המשפט העליון בעניין לשם ובירן וטיוטת חוזר רשות המיסים, הטבות המס מכוח החוק לעידוד הון ביחס לבניינים להשכרה, פטור ממע"מ על השכרה למגורים. בחלקה השני של המצגת נסקרים היבטי המס של הכנסות שכירות מחוץ לישראל מסלולי המס השונים, החשיפה לפעילות עסקית,  הוראות אמנת המודל של ה- OECD לעניין הכנסות משכירות והחריג בהוראות אמנות המס ישראל-צרפת וישראל-יוון ודגשים לעניין מיסוי הכנסות שכירות בארצות הברית.

   מס הכנסה ​

   

 • עדכונים וסוגיות פרקטיות במיסוי מטבעות דיגיטליים - 29.11.2021
  המצגת אשר הוצגה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו בכנס חשבים השנתי לסוף שנת המס 2021, כוללת סקירה של סוגיות מס עדכניות במיסוי מטבעות דיגיטליים – שחלוף והמרה של מטבעות דיגיטליים, מקום הפקת ההכנסה, סטייקינג(POS), מסחר ב- NFT ועוד, על רקע עמדות רשות המסים ופסיקות בתי המשפט בעניין קופל (ע"מ 11503-05-16) ושמואלי (רע"א 4193/21).

   מטבע וירטואלי 

   

 • עדכוני מיסוי בעסקאות קומבינציה - 23.11.2021
  המצגת אשר הוצגה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו בכנס פסגת הנדל"ן 2021 שנערך במלון דייוויד אינטרקונטיננטל, תל אביב, עוסקת בעיקרים במיסוי עסקאות קומבינציה לאור פסק הדין בעניין יקותיאלי (ע"א 6672/19) וביישום קביעות בית המשפט העליון על עסקאות תמ"א 38 ופינוי בינוי.

   מיסוי מקרקעין 
   
 • סוגיות מיוחדות בביטוח לאומי – תושבות לצרכי הביטוח הלאומי – רילוקיישן וחזרה לישראל - 20.10.2021
  המצגת מפרטת לגבי מושגי יסוד בתושבות יחיד לצרכי ביטוח לאומי על רקע חסרונה של הגדרה ממצה בחוק הביטוח הלאומי, עוסקת בחלופות הדיווח השונות שעומדות בפני יחיד אשר יוצא מישראל (ניתוק תושבות, סיווג כלעל"ע, שימוש באמנה לביטחון סוציאלי) וביחסי הגומלין בינן לבין הדיווח לצרכי מס הכנסה ובחידוש התושבות לצרכי הביטוח הלאומי לאחר השיבה לישראל.

   מיסוי רילוקיישן ביטוח לאומי ​

   

 • סוגיות פרקטיות בניכוי הוצאות לצרכי מס הכנסה - 24.08.2021
  המצגת סוקרת עקרונות בסיס בניכוי הוצאות לצרכי מס ומציגה לאורם סוגיות פרקטיות בניכוי הוצאות לרבות תקנות ניכוי הוצאות מסוימות, חובות אבודים/חובות רעים, שמירה על רמה מקצועית וכו', תוך אזכור פסיקת בתי המשפט הרלוונטית והוראות החב"ק.

   מס הכנסה ​

   

 • מענקי קורונה על הוצאות קבועות - הליכי השגה וועדות ערר - 10.08.2021
  המצגת אשר הוצגה על ידי עו"ד(רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו בפורומים מקצועיים שונים, כחלק מימי עיון שנערכו בנושא, מפרטת לגבי הפרוצדורה בהגשת השגות ועררים על החלטות רשות המסים בהתאם לחוק התכנית לסיוע כלכלי (נגיף הקורונה החדש) (הוראת שעה), תש"ף-2020 והתקנות שמכוחו וסוקרת שורה ארוכה של החלטות ועדות ערר בנושאים שונים הקשורים לפרשנות החוק הנ"ל, לרבות זכאות לקבלת מענקים לעסקים בעלי פעילות מתמשכת שמדווחים לפי סעיף 8א לפקודה, עסקים עונתיים, ירידה בהכנסות משכירות ועוד.

   השגת מס וייצוג בבית משפט   וירוס הקורונה 
   

 • מס רכישה - סקירה מקיפה - 27.07.2021
  המצגת הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו וכוללת סקירת היבטים פרקטיים, משפטיים וחישוביים של סוגיות הקשורות במס רכישה לרבות  דחיית תקופות ומועדים לדיווח בשל משבר הקורונה, דירת מגורים לצרכי מס רכישה, קבוצות רכישה, תושבים חוזרים ועולים חדשים, חזקת התא המשפחתי לאחר פסק הדין בעניין בלנק, איגודי מקרקעין ועוד.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • היבטי מס במכירה של דירות מגורים - 15.07.2021
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד דנה הלר ממשרדנו וכוללת סקירה מקיפה של היבטי המס והפטורים במכירת דירות מגורים, ההגדרות הרלוונטיות בחוק מיסוי מקרקעין וכן של התנאים והפרמטרים על פיהם נבחנית הזכאות לפטור למוכר דירת מגורים מזכה בהתאם להוראות חלק חמישי 1 לחוק.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • היבטי מס של פינוי בינוי ותמ"א 38  - 15.07.2021
  המצגת הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי בכנס לשכת עורכי הדין וכללה הסבר מקיף ומפורט ליזמים וקבלנים העוסקים בתחום ההתחדשות העירונית בנוגע להיבטי המס (מס שבח, מס רכישה ומע"מ) החלים עליהם במסגרת הפרויקטים השונים של פינוי בינוי ותמ"א 38 חיזוק והריסה ובניה
  .
   מיסוי מקרקעין 

 • פתיחת עסקים ברשויות המס – שיקולי ההתאגדות והפרקטיקה - 28.06.2021
  המצגת דנה בשיקולים שונים לפתיחת עסק ומציגה את מגוון האפשרויות אשר עומדות בפני בעל העסק החל מעוסק פטור, עוסק מורשה, המשך בחברות וחברות ארנק וכלה בגופים שקופים  - חברות משפחתיות, חברות בית ושותפויות, תוך דגש על מאפייני המס הרלוונטיים לכל חלופה וחלופה.

   מס הכנסה ​
   

 • עדכונים מהפרקטיקה במיסוי בינלאומי - 27.05.2021
  המצגת סוקרת שורה של סוגיות מס מהפרקטיקה של המשרד במיסוי בינלאומי לרבות סקירת פסיקה חדשה במיסוי עזיבת ישראל (עניין בבחנוב) ובמועד החזרה לישראל של תושב חוזר ותיק על רקע פיצול תא משפחתי (עניין לדרמן), השפעות הקורונה על המיסוי הבינלאומי, יחסי הגומלין בין תושבות לצרכי מס לבין הטבות המס בגין רכישה ומכירה של דירת מגורים, פירוט עמדות חייבות בדיווח במיסוי בינלאומי לשנות המס 2020 ועוד.

   מיסוי בינלאומי   מיסוי רילוקיישן  
   

 • היבטים פרקטיים במס הכנסה וריווח הון - 21.03.2021
  המצגת עוסקת בשורה של היבטים פרקטיים בסוגיות של מס הכנסה, מס ריווח הון ומס שבח, לרבות, היבטי מס של פירוק תאגיד, פריסת מס ריווח הון ומס שבח ושחלוף נכסים לצרכי סעיף 96 לפקודה, מיסוי תקבולים בגין מכירת מוניטין ומיסוי מענקים לעובדים.

   מס הכנסה ​
   

 • מיסוי עובדים שכירים – טובות הנאה, זקיפת שווי, מיסוי רכבים ועוד - 26.01.2021
  המצגת מפרטת לגבי עקרונות במיסוי הטבות לעובדים וסוקרת את פסקי הדין המרכזיים בתחום, פסק דין ניסים, ברנע, אור זך ועוד לרבות התייחסות למבחן נוחות המעביד או טובת העובד, אי תחרות, זקיפת שווי רכב ותוך מתן דגש על יישום עקרונות אלו בעידן הקורונה והעבודה מהבית והאפשרות לדרוש החזרי מס מכוח עקרונות אלו.

   מיסוי אי תחרות והטבות לעובדים 
   

 • חוק מיסוי מקרקעין – פרק הפטורים - 29.12.2020
  המצגת הועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במסגרת השתלמות לימודי תעודה מקוונת בנושא חוק מיסוי מקרקעין של לשכת רואי חשבון וכוללת הסבר לגבי סוגי הפטורים בחוק מיסוי מקרקעין לרבות ביחס למתנות לקרובים, הפקעות, פטור למוסד ציבורי, טופס 50 ודחיית תשלום המס באמצעות סעיף 51 לחוק מיסוי מקרקעין.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • היבטי מס של פינוי בינוי - 29.12.2020
  המצגת אשר הועברה למינויי אתר "מרכז הנדל"ן" על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי מהווה מורה נבוכים למיסוי עסקאות פינוי בינוי מהיבט חוק מיסוי מקרקעין ומהיבט חוק מע"מ לרבות מתן דוגמאות מספריות למיקסום תקרת הפטור ולחישוב החלק החייב ככל שעוברים את תקרת הפטור ומבוססת על הניסיון הרב שנצבר אצל צוות המשרד.

   מיסוי פינוי בינוי 
   

 • הליכי שומה השגה וערר בחוק מיסוי מקרקעין - 21.12.2020
  המצגת אשר הועברה על ידי עו"ד דנה הלר ממשרדנו סוקרת את ההליכים הקבועים בחוק מיסוי מקרקעין להגשת שומה עצמית, הגשת השגה, תיקון שומה והגשת ערר, במידת הצורך, לרבות טיפים מהפסיקה ומהפרקטיקה שנצברה במשרדנו.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • כנס הערכות לסוף שנת המס 2020 - 21.12.2020
  המצגת סוקרת את היבטי המס הרלוונטיים לסוף שנת המס 2020 הן בכל הקשור למשבר הקורונה - חובות רעים, מחילת חוב, ניכוי הוצאות עבודה מהבית וסוגיות הקשורות לשהייה כפויה בישראל בשל הקורונה והן בנושאים שוטפים וביניהם -  מיסוי מטבעות דיגיטליים, רכישה עצמית של מניות, משיכות מחברה, חובות דיווח על תאגידים זרים, החזקה בחברות שקופות ועוד.

   מס הכנסה ​
   

 • השפעות הקורונה על מיסוי בינלאומי - תושבות יחיד חברה ומוסד קבע - 19.11.2020
  עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי השתתף במושב מיסוי בינלאומי בכנס הערכות סוף שנה של לשכת רואי חשבון, במסגרתו הרצה על השלכות הקורונה במיסוי בינלאומי ביחס לשאלת ניתוק תושבות לצרכי מס, חזרה מוקדמת או כפויה לישראל והשלכותיהם על החשיפה לתשלום מס חברות בישראל של חברות זרות הקשורות לאותם יחידים אם באמצעות מבחן השליטה והניהול ואם באמצעות מוסד קבע.

   מיסוי רילוקיישן   וירוס הקורונה 
   

 • מע"מ בשיעור אפס ופטורים ממע"מ – המדריך המלא - 27.10.2020
  המצגת מהווה מדריך מקיף לסוגיות פרקטיות הקשורות לפטורים ממע"מ ומע"מ בשיעור אפס בחוק מע"מ ובתקנות, לרבות פסיקה רלוונטית וחדשה בתחום והחלטות מיסוי. המצגת בין היתר מפרטת על מע"מ בשיעור אפס בגין יצוא של נכס בלתי מוחשי ופסיקת בית המשפט בעניין מוגוגו, עוסקת בשלילת ההטבה ביחס למתן שירותים לתושב חוץ בנסיבות עניינם של פסקי הדין בעניין מנו בייס, רוטשילד ואיי.אס.פי, דנה ביבוא שירותים כחריג לשלילת ההטבה בשירות הניתן לתושב חוץ כפי שנידונה בפסק הדין בעניין אפלאוז ועוד.
   מע״מ בשיעור אפס   פטור ממע״מ 
   

 • מיסוי עסקאות פינוי בינוי ותמ"א 38 - 01.10.2020
  המצגת מהווה מורה נבוכים פרקטי למיסוי עסקאות פינוי בינוי ותמ"א 38 מהיבט מס שבח, מס רכישה ומע"מ, לרבות דוגמאות מספריות, החלטות מיסוי ותכנוני מס אפשריים.

   מיסוי תמ"א 38   מיסוי פינוי בינוי 
   

 • מיסוי שותפויות ותאגידים שקופים - 24.09.2020
  המצגת סוקרת את הגופים "השקופים" לצרכי מס בפקודת מס הכנסה מבחינה פרקטית – שותפויות, חברה משפחתית, חברת בית, חברה להחזקת נכסי נאמנות וכן עומדת על הבעייתיות של פעילות באמצעות חברה "שקופה" זרה אשר איננה נחשבת כחברה "שקופה" לצרכי מס בישראל, כמו LLC אמריקאית.
   מיסוי שותפויות וגופים שקופים 
   

 • היבטי מס של השקעות נדל"ן בחו"ל - 21.07.2020
  השקעה בנדל"ן מחוץ לישראל מחייבת היכרות מעמיקה עם דיני המס של המדינה בה נמצא הנדל"ן (מדינת המקור), עם ההוראות הרלוונטיות בפקודת מס הכנסה ובאמנת המס הרלוונטית. מצגת זו סוקרת את היבטי המס הפרקטים הקשורים בכך בהתאם לאופי הפעילות (השקעה או יזמות), צורת הפעילות (יחיד, שותפות או חברה) ומשיכת הכספים לישראל ומתמקדת בחלקה השני במאפיינים היחודיים להשקעות נדל"ן בארצות הברית (שימוש ב- LLC, הוראות חוזר 5/2004, פסק הדין בעניין יעקב הראל ועוד).

   מיסוי בינלאומי 
   

 • הפרקטיקה של ערעורי מס - 23.06.2020
  המצגת עוסקת בפרקטיקה של שלבי ההליך המנהלי והשיפוטי בערעורי מס, ומרחיבה אודות חשיבות העלאת טענות עובדתיות בשלב ההשגה, התיישנות שומות, ניהול משפט אזרחי לצד הליך פלילי ושינוי בנטל ההצדקה והראיה. המצגת סוקרת את ההבדלים בין ערעור משפטי לערעור עובדתי, ומציגה דוגמאות מ"מאחורי הקלעים" בהליכים משפטיים בהם משרדנו ייצג.

   

 • חזרה לישראל מארצות הברית בצל הקורונה - 31.05.2020
  מצגת משולבת אשר הועלתה במסגרת וובינר שהעביר עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו יחד עם פירמת רואי החשבון האמריקאי GPL ואושן רילוקיישן ואשר סקרה היבטיים כלליים והיבטי מס ישראלים ואמריקאיים של חזרה לישראל מארצות הברית ובכלל בעידן הקורונה. מצגת חובה לכל מי ששוקל לחזור לישראל.

   תושב חוזר ותיק 
   

 • הזדמניות מס ומלכודות מס בחוק מיסוי מקרקעין - 19.05.2020
  מצגת שהועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במסגרת וובינר שעסק ב"הזדמנויות ומלכודות מס שונות בחוק מיסוי מקרקעין". המצגת כוללת סקירה של הוראות החוק והפסיקה הרלוונטית ביחס להגדרות "דירת מגורים" לעניין מס שבח ומס רכישה, סקירת פסיקה עדכנית בכל הנוגע לנאמנות נסתרת בעסקאות נדל"ן והשלכותיה על הפטור הקבוע בחוק בהעברה מנאמן לנהנה, הוראות החוק לעניין ביטול עסקאות נדל"ן ופרשנותם על ידי רשות המיסים וביה"מ וסוגיות התושבות בהקשר של חוק מיסוי מקרקעין ותקנות מס רכישה.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • כניסה ויציאה של שותפים ובעלי מניות בעסק - 10.05.2020
  המצגת עוסקת בהיבטי מס הקשורים בכניסה ויציאה של בעלי מניות ושותפים מעסק, בהקשר של מס הכנסה, חוק מיסוי מקרקעין ומס ערך מוסף, לרבות לעניין ההבחנה שבין הקצאה למכירה, רכישה עצמית, איגודי מקרקעין ופעולה באיגוד, מכירת זכות בשותפות ועוד.

   

 • השלכות מס של ביטול עסקאות ותשלום פיצויים - 20.04.2020
  המצגת עוסקת בהיבטי המס הנובעים מביטול עסקאות ומקבלת פיצויים, לרבות סקירה של הסעיפים הרלוונטיים בחוק החוזים ובחוק החוזים תרופות בגין הפרת חוזה, הפרוצדורה הקשורה לביטול עסקאות ולחובות אבודים במע"מ, מיסוי פיצויים וחובות אבודים לצרכי מס הכנסה וביטול עסקאות לצרכי חוק מיסוי מקרקעין כולל סקירה של הוראות ביצוע ופסיקה רלוונטית.

   

 • היבטי מס רלוונטיים בעקבות משבר וירוס הקורונה - 25.03.2020
  מצגת עדכנית שהועברה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במסגרת וובינר שנערך השבוע בעניין השלכות המס בעקבות משבר הקורונה וכוללת סקירת הודעות רשות המסים, סוגיות מעבודה מהבית, קיזוז הפסדים, מחילות חוב וחובות רעים, חברות ארנק, החוק לעידוד השקעות הון וסוגיות במיסוי תושבות של יחיד. מצגת חשובה ורלוונטית לכל העוסקים בתחום. נדאג מצידנו שהמצגת תעודכן לכל אורך המשבר.

   מיסוי בינלאומי   מס הכנסה ​
   

 • מה בין תכנון מס לגיטימי לתכנון מס לא לגיטימי - 25.02.2020
  המצגת מהווה מורה נבוכים לתכנון המס לגיטימי ובין היתר עוסקת בזכות לתכנון מס, תכנון חיובי, ניטרלי ושלילי, סיווג שונה, סיווג מחדש ועסקה מלאכותית, לרבות דוגמאות מתחום המיסוי הבינלאומי ומפסיקת בתי המשפט מהעת האחרונה.

   

 • סוגיות מהפרקטיקה במיסוי בינלאומי - 28.01.2020
  המצגת סוקרת היבטים פרקטיים במיסוי בין לאומי של יחידים, עובדי רילוקיישן, נוודים דיגיטליים, ניתוק תושבות, מועד החזרה לישראל, פעילות מעורבת, סיום תקופת ההטבות של תושב חוזר ותיק לרבות העמדות החייבות בדיווח לשנת המס 2019, מכירה או רכישה דירת מגורים בשנת העזיבה או בשנת החזרה לישראל וכן במיסוי חברות ובכלל זה, מבחן השליטה והניהול, חברה נשלטת זרה, מוסד קבע, פעילות באמצעות LLC.

   מיסוי בינלאומי 
   

 • היערכות לסוף שנת המס 2019 - 04.12.2019
  המצגת עוסקת במבחר סוגיות רלוונטיות לסוף שנת המס 2019, במס הכנסה לרבות משיכות בעלים מחברות (סעיף 3(ט1) לפקודה, חברות ארנק, שווי רכב, חובות דיווח, קיזוז הפסדים, במיסוי בינלאומי - פעילות באמצעות LLC, טופס 150 וטופס 1348 ובחוק לעידוד השקעות הון (תנאים למפעל מועדף ומפעל טכנולוגי מועדף).

   

 • הטבות מס מכוח החוק לעידוד השקעות הון - מדריך פרקטי ליזמי נדלן - 26.11.2019
  המצגת מהווה מדריך פרקטי ליזמי נדל"ן, תוך התייחסות עדכנית להטבות המס הניתנות מכוח החוק לעידוד השקעות הון. המצגת מסבירה בבהירות מהן הטבות המס ומה התנאים לקבלתן, כאשר חלק מהתנאים מפורטים בחוק ואחרים קבועים בנוהל שפרסמה הרשות להשקעות. לסיום, מפורטים חמישה טיפים להבטחת עסקת נדל"ן מוצלחת.
   החוק לעידוד השקעות הון  
   

 • זיכוי מס זר וכללי המרה לשקלים - הלכה למעשה - 19.11.2019
  מצגת שהעביר עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במסגרת יום עיון בנושא זיכוי מס זר וכללי המרה לשקלים שערך מכון ההשתלמויות איילת אור. המצגת עוסקת בזיכוי מס זר לחברות, ליחידים וכן בעודף זיכוי מס. בנוסף, המצגת סוקרת את כללי ההמרה לשקלים חדשים, עמדות חייבות בדיווח, אמנת המס עם אוסטרליה ואמנת המודל של הOECD. המצגת כוללת התייחסות פרקטית לנושאים אלו, הלכה למעשה.

   מיסוי בינלאומי   מס הכנסה ​
   

 • מיסוי שותפויות, קיבוצים ואגודות שיתופיות - 23.10.2019
  המצגת עוסקת בעיקרים במיסוי שותפויות, אגודות שיתופיות, אגודות שיתופיות חקלאיות (אגש"ח) ובמיסוי קיבוצים לאחר תיקון 236 לפקודה לרבות לעניין קיבוץ שיתופי וקיבוץ מתחדש.

   מס הכנסה ​
   

 • מע"מ בשיעור אפס ופטורים ממע"מ סקירת הוראות החוק והתקנות - 23.09.2019
  המצגת סוקרת את הגדרות, תקנות וסעיפי חוק המע"מ, תוך הדגשת ההבדל בין מס עסקאות למס תשומות. המצגת עוסקת בפטור ממע"מ, לרבות סעיף 31 לחוק. בנוסף, המצגת מפרטת אודות מע"מ בשיעור אפס והשירותים החוסים תחתיו- מתן שירות לתושב חוץ, מתן שירות בחו"ל, מתן שירות לתייר, פינוי בינוי ותמ"א 38.

   מיסוי תמ"א 38   מיסוי פינוי בינוי 
   

 • מיסוי קרנות הון סיכון, קרנות השקעה פרטיות ותאגידים מיוחדים - 17.07.2019
  המצגת הועברה במסגרת יום עיון בנושא מיסוי קרנות הון סיכון, קרנות השקעה פרטיות ותאגידים מיוחדים שערך מכון ההשתלמויות איילת אור. המצגת סוקרת את היבטי המס של קרן הון, לרבות מיסוי שותפויות וחוזרי מס ההכנסה הרלוונטיים. בנוסף, המצגת עוסקת בקרנות השקעות פרטיות (פרייבט אקוויטי), משווה בין קרנות אלו לבין קרנות הון סיכון ומתייחסת לשיעור המס החל על הכנסות מריבית ומדיבידנד. המצגת מפרטת אודות קרן גידור חייבת, קרן גידור פטורה וחוק המע"מ, וכן, דנה בקרנות נאמנות, השקעות בLLC וגופים שקופים נוספים מחוץ לישראל, תוך שימת דגש על סוגיית כפל המס.
   מס הכנסה ​
   

 • איגודי מקרקעין וחברות בית - 17.07.2019
  המצגת ליוותה את הרצאתו של עו"ד שי ארז בנושא איגודי מקרקעין וחברות בית. ההרצאה כללה ניתוח של הגדרת "איגוד מקרקעין" בחוק מיסוי מקרקעין וההיסטוריה שלה; היבטי המס של פעולה באיגוד מקרקעין; התנאים לקיומה של "חברת בית" בפקודת מס הכנסה והיבטי המס של היותה חברה שקופה. כמו כן כללה ההרצאה התייחסות לחפיפה שבין שני הסדרי המס הללו, אשר היא קיימת אך בהחלט אינה מלאה.

   מיסוי מקרקעין ​  איגוד מקרקעין ​  מס הכנסה ​
   

 • היבטי מס שבח - 11.04.2019
  מצגת שהועברה ע"י עו"ד שי ארז בנושא היבטי מס שבח ומס רכישה של עסקאות קומבינציה ותמ"א 38. המצגת הועברה במסגרת מפגשים בנושאי עסקאות מקרקעין שערכה לשכת עורכי הדין.

 • הניכויים והפחת בחישוב מס השבח - 03.04.2019
  המצגת הועברה במסגרת יום עיון בנושא מיסוי מקרקעין שערך מכון ההשתלמויות איילת אור.
  המצגת עוסקת בשני נושאים הרלוונטיים לחישוב שבח במכירת זכות במקרקעין – ניכויים ופחת. המצגת מפרטת אודות ההוצאות המותרות בניכוי במסגרת חישוב השבח, וכן את העקרונות הכלליים בהתרת הוצאות. בנוסף, המצגת מפרטת אודות ניכוי הפחת משווי הרכישה, וההקבלה לעניין זה בין מס הכנסה למס.

   

 • עדכונים במיסוי בינלאומי לחברות וליחידים - 24.03.2019
  המצגת סוקרת סוגיות עכשוויות במיסוי בינלאומי, מיסוי מטבעות דיגיטליים ונאמנויות לרבות מיסוי LLC, שליטה וניהול בעקבות פסק דין צמרות, מיסוי נוודים דיגיטליים, מיסוי מטבעות דיגיטליים ומיסוי נאמנות תושבי חוץ ונאמנות קרובים לרבות עמדות חייבות בדיווח של רשות המסים. המצגת הועברה במסגרת יום עיון של לשכת רואי חשבון.

   

 • סוגיות במיסוי נאמנות - 24.03.2019
  המצגת עוסקת בסוגיות במיסוי נאמנות לרבות ההבדל בין שליחות לנאמנות, נאמנות תושבי חוץ, נאמנות נהנה תושב ישראל, נאמנות קרובים והסדרי מס ביחס לנאמנויות אלו.
   מיסוי נאמנויות 
   

 • עסקאות באינטרנט ופעילות מיזמי אונליין – היבטי מס - 18.03.2019
  תחום האינטרנט פרץ את הגבולות הפיזיים של הפעילות העסקית. אם בעבר המכירה התמקדה בסביבה הקרובה לעסק, הרי שכיום ניתן למכור מוצרים ושירותים לכל מקום בעולם, החל ממכירת מוצרים במסגרת פרייבט לבל בחנות אינטרנטית, עבור במכירה של לידים ושטחי פרסום באינטרנט וכלה בפעילות של חברות בינלאומיות (MNE's), אשר מציעות שירותים ומוצרים מבוססי תוכנה ברחבי העולם. במסגרת המצגת אנו בוחנים את היבטי מס הרלוונטיים לפעילויות אלו ובהן ניהול פנקסים תקין, תכנון מס בינלאומי - שליטה וניהול, מוסד קבע ומחירי העברה, היבטי מע"מ הקשורים לפעילות האינטרנטית, לרבות ביחס לייבוא של שירותים וקניין בלתי מוחשי לישראל וסקירה של היבטי מס האופייניים לפעילות אינטרנטית בארצות הברית.

   

 • השקעות באמצעות LLC ,גופים שקופים ודוחות אמריקאים - 03.03.2019
  המצגת מהווה מורה נבוכים עדכני למשטר המס המורכב החל על מיסוי גופים שקופים אמריקאים בישראל  - LLC ו- S-corp וכוללת סקירה של חוזר 5/2004, החלטות מיסוי ועמדות חייבות בדיווח של רשות המסים וכן את פסיקת בתי המשפט בעניין יעקב הראל וגרינפלד, תוך מתן המלצות לצמצום חשיפת המס בישראל וארצות הברית.
   מיסוי LLC אמריקאי 
   

 • עילות לפסילת ספרים, הליכים וייצוג נכון בפני פקיד שומה - 24.01.2019
  המצגת סוקרת עילות עיקריות לפסילת ספרים, לרבות עילה מהותית לפי סעיף 130(ב) לפקודה, עילות נוספות, כמו שימוש בחשבונית, אי רישום הכנסה בסכום מהותי, הוצאה פיקטיבית בסכום מהותי לפי סעיף 130(יא) לפקודה, סיבה מספקת לפי סעיף 145ב(א) לפקודה ועוד. כמו כן, במסגרת המצגת נדונה שאלת נפקות פסילת הספרים וסנקציות בפקודת מס הכנסה ועוד.

   

 • השקעות בשוק ההון ומטבעות דיגיטליים - 07.01.2019
  המצגת דנה בהיבטי המס הנובעים מהפעילות בשוק ההון ומסחר במטבעות דיגיטליים, ומתייחסת להבחנה המורכבת בין הפעילות העסקית לבין הפעילות ההונית, חובת דיווח לצרכי מס, קיזוז הפסדים, הפסד מניירות ערך שמקורו בירידת שער חליפין היבטי מע"מ, היוון עלויות מימון והקלות מס להשקעות בחברות ציבוריות.
   

 • היערכות לסוף שנת המס 2018 – יחידים - 20.11.2018
  המצגת נותנת דגשים ליחידים תושבי ישראל לקראת סוף שנת המס 2018 ובין היתר סוקרת את היבטי המס של משיכות בעלים, מיסוי מטבעות דיגיטליים, חובות דיווח, מיסוי נוודים דיגיטליים, החזקה ב- LLC, חוק האנג'לים וקיזוז הפסדים.
   התיקון לחוק האנג'לים 
   

 • סעיפים 3(ט), 3(י), 3(ט1) לפקודת מס הכנסה - 07.11.2018
  המצגת עוסקת ומפרטת בעניין מיסוי הכנסות רעיוניות, משיכת כספי החברה ע"י בעל מניות מהותי, שימוש בנכסי החברה ע"י בעל מניות מהותי ויישום הוראת השעה ביחס להעברת דירה בבעלות חברה לבעל המניות המהותי, אשר מסתיימת בסוף חודש דצמבר 2018.

   מיסוי מקרקעין ​
   

 • חוק אנג'לים, הוצאות מחקר ופיתוח - 16.10.2018
  המצגת עוסקת בשורה של הטבות לצרכי מס הניתנות למשקיעים בתחום ההייטק, הסרטים וחיפושי הנפט, לרבות פירוט ביחס להיבטים פרקטיים של חוק האנג'לים - חברת מטרה, חברה מתחילה, השקעה מזכה, תקופת ההטבה -  ניכוי שוטף של הוצאות מו"פ, מהן הוצאות מו"פ, סרט ישראלי לצרכי הטבות מס למשקיעים ועוד.
   התיקון לחוק האנג'לים 
   

 • מיסוי מקרקעין – רענון, חידושים ותכנוני מס - 05.09.2018
  מצגת אשר שימשה להרצאה של עו"ד שי ארז בנושא "מיסוי מקרקעין – רענון, חידושים ותכנוני מס". ההרצאה כללה סקירה של עדכונים מהעת האחרונה של חקיקה, פסיקה והחלטות מיסוי בסוגיות שונות של מיסוי מקרקעין, ובהם אישורי מס לרישום זכויות בטאבו, מיסוי דירות מגורים, מיסוי עסקאות תמ"א 38, חישוב מס שבח, מיסוי קבוצות רכישה ומיסוי איגודי מקרקעין.

   מיסוי מקרקעין 
   

 • היבטי מיסוי לנוודים דיגיטליים - 29.06.2018
  ביום 29 ביוני 2018, הרצאת עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי בכנס "נוודים דיגיטליים" (Digital Nomade). המצגת המצ"ב כוללת את עיקרי ההרצאה ובהם מאפייני המס העיקרים של הנוודות הדיגיטלית כגון מחסור בבית קבע, העדר תושבות מס אחרת, פתיחת ח-ן בנק, הקמת חברה זרה, שאלת ניתוק התושבות, טיפים פרקטיים ועוד.
   

 • מע"מ בשיעור אפס ופטור ממע"מ, הדין, מלכודות מס ותכנוני מס - 29.03.2018
  במצגת מובאים סוגיות עיקריות, הגדרות וסעיפי פטור ומע"מ אפס בחוק מע"מ, ובין היתר, מס תשומות, פטור ממע"מ לפי סעיף 31 לחוק מע"מ ובפרט על השכרת דירות, פטורים אחרים ממע"מ, מע"מ בשיעור אפס: מתן שירות לתושב חוץ, מתן שירות בחו"ל, מתן שירותים לתייר ושאלת החבות במע"מ של דירות Airbnb, סוכני נסיעות, פינוי בינוי ותמ"א 38.

   מע״מ בשיעור אפס   פטור ממע״מ 
   

 • מיסוי פעילות במטבעות דיגיטליים - 29.03.2018
  מצגת מעודכנת אשר שימשה בסיס להרצאה בלשכת רואי חשבון ודנה במיסוי מטבעות דיגיטליים לאור חוזר מס הכנסה 5/2018, עמדה חייבת בדיווח 32/2017 וטיוטת חוזר ICO (שהפכה בינתיים לחוזר מס הכנסה 7/2018). במצגת מודגשים סוגיות עיקריות של פעילות עסקית מול פעילות הונית בתחום הקריפטו, היבטי מע"מ ודגשים מיסויים פרקטיים לצורך פעילות בתחום.

   מטבע וירטואלי 
   

 • מיסוי פעילות במטבעות דיגיטליים - 06.02.2018
  המצגת מעלה את הסוגיות העיקריות בתחום מיסוי המטבעות הדיגיטליים ומיסוי ICO (הנפקת טוקנים). המצגת דנה במושגי יסוד בעולם הקריפטו, מיסוי מטבעות דיגיטליים (טיוטת חוזר 1/2017, עמדה חייבת בדיווח 32/2017), היבטי רווח הון בעסקאות עם מטבע דיגיטלי, פעילות עסקית מול פעילות הונית, היבטי מע"מ ודגשים מיסויים פרקטיים מתוך הניסיון שנצבר במשרד בסוגיה.

   מטבע וירטואלי 
   

 • כניסה ויציאה מישראל – תכנוני מס ומלכודות מס (תושבים חוזרים, עולים חדשים ורילוקיישן) - 06.02.2018
  המצגת דנה בהיבטים שונים בעת כניסה ועזיבה מישראל, לרבות בתיקון 223 והשלכותיו על ניתוק תושבות, פיצול תא משפחתי, תשלום מס במדינה אחרת, מועד ניתוק תושבות,  הגדרת תושב ישראל לראשונה ותושב חוזר ותיק, מועד עלייה / חזרה לישראל, הטבות מס לאחר תיקון 168ומגמת הכרסום מצד רשות המסים, וכן סוגיות במס רכישה של עולה חדש ותושב חוזר ותיק.

   מיסוי רילוקיישן ועזיבת ישראל   מיסוי עולים חדשים ותושבים חוזרים 
   

 • מס רכישה – דירות מגורים, הקצאה ושינוי מבנה - 27.12.2017
  המצגת דנה בהיבטים שונים של מס רכישה, לרבות מהי דירת מגורים לצרכי מס רכישה, תושבות של רוכש הדירה, פטור לעולים חדשים ועוד.

   מיסוי דירות מגורים 
   

 • הערכות לתום שנת המס 2017 – מיסוי תאגידים - 27.12.2017
  המצגת נותנת דגשים במיסוי תאגידים לקראת שנת 2017 וסוקרת נושאים רלבנטיים, לרבות שינוי מבנה, מיסוי תאגידים זרים בשליטת תושבי ישראל חמי"ז חנ"ז וסיווג "שליטה וניהול", קיומו של מוסד קבע במיסוי פעילות של חברות ומחירי, חובות דיווח בגין החזקה בחברה תושבת חוץ, שינוי מודל עסקי כטריגר לאירוע מס.

   מיסוי בינלאומי 
   

 • הרפורמה בשינויי מבנה תיקון 242 לפקודת מס הכנסה - 21.11.2017
  המצגת סוקרת את עיקרי תיקון 242 לפקודה אשר מהווה מהפכה של ממש במיסוי שינויי מבנה  - סעיף 103 - מיזוגים, סעיף 104 - העברת נכסים וסעיף 105– פיצולים.

   שינויי מבנה 
   

 • חוות דעת, עמדות ופעולות החייבות בדיווח - 21.11.2017
  המצגת דנה בחובות הדיווח שנוספו במסגרת תיקון 215 לפקודה ותיקונים נוספים בחוקי מס אחרים - "דיווח בגין חוות דעת" (סעיף 131ד לפקודה) ו-"עמדה חייבת בדיווח" (סעיף 131ה לפקודה). חובות אלו מצטרפות לפעולות חייבות דיווח ומהוות מארג דיווחי שחשוב להכירו לפני תום שנת המס.

   גילוי מרצון וציות   תכנון מס חייב בדיווח   עמדות חייבות בדיווח 
   

 • פעילות עסקית מחוץ לישראל - היבטי מיסוי ומלכודות מס - 02.10.2017
  המצגת סוקרת דגשים מיסויים מרכזיים בפעילות עסקית מחוץ לישראל - הוראות אנטי תכנוניות בפקודה, מוסד קבע, מחירי העברה, סוגיות בזיכוי מס זר, סוגיות במע"מ ודגשים בבחירת מדינת היעד לפעילות העסקית.

   מיסוי בינלאומי   חברה נשלטת זרה   חברת משלח יד זרה 
   

 • עדכוני חקיקה ופסיקה חודש יולי 2017 - 03.09.2017
  המצגת סוקרת עדכוני פסיקה, חוזרים וחקיקה מהעת האחרונה לרבות פסק הדין בעניין פלוני, שינוי במגמת בית המשפט בהקשר להיטל מעסיקים, מנגנון שימור עובדים (חוזר 5/2017) תקנות לעידוד השקעות, מיסוי בעל מניות מהותי לפי סע' 3(ט1) לפקודה ועוד.

   

 • יחסי הגומלין בין ההליך המנהלי להליך המשפטי בערעורי מס - 13.07.2017
  המצגת עוסקת בחשיבות ההליך המנהלי להצלחתו של ההליך המשפטי בערעורי מס, לרבות דגשים שעלו בפסיקת בתי המשפט לגבי חובת ההנמקה, חשיבותו קיומו של פרוטוקול, חשיבות העלאת טענות עובדתיות בשלב ההשגה, התיישנות שומות, חובת הגילוי והעיון של רשות המסים, הפרשים בין שומות שלב א' לשומות שלב ב', סע' 194 לפקודה וכו'.

   

 • Israeli Tax Benefits for Foreign Investors and Entrepreneurs - 13.07.2017
  המצגת באנגלית עוסקת בהטבות מס בישראל למשקיעים ויזמים זרים, לרבות הסבר כללי על שיטת המס בישראל, יחסי הגומלין בין המיסוי הישראלי לבין המיסוי הבינלאומי, תמריצים והטבות מס בתחום ההייטק, הטבות מס מיוחדות למשקיעים זרים, הטבות מס בתחום הגז והנפט והטבות מס לעולם חדשים ותושבים חוזרים ותיקים.
  המצגת הוצגה על ידי עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי ממשרדנו בכנס מיסוי בינלאומי שנערך בלימסול קפריסין בתאריך 21.06.2017

   

 • חוק ההסדרים 2017-2018  - היבטים פרקטיים - 09.06.2017
  המצגת עוסקת בהיבטים הפרקטיים של חוק ההסדרים 2017-2018, לרבות מיסוי בעל מניות מהותי שימוש בנכסי חברה (סע' 3(ט1) לפקודה), הוראת שעה – חלוקת דיבידנד בשיעור מוטב, מיסוי חברת ארנק בעל מניות בחברת מעטים, עיקרי תיקון 73 בחוק לעידוד השקעות הון ועוד.

   

 • היבטי מיסוי של פעילות בשוק ההון - 09.06.2017
  המצגת סוקרת היבטי מיסוי פרקטיים של פעילות בשוק ההון  ובין היתר פעילות עסקית מול פעילות הונית בשוק ההון, סוגיות בקיזוז הפסדים ובפרט הפסדים מירידת שער בעקבות פסקי הדין בעניין בראל ובעניין מוזס, היבטי מע"מ של פעילות בשוק ההון, סיווג פעילות נוסטרו ושאלת מיסויו של המטבע הוירטואלי (ביטקוין ודומיו).

   מיסוי שוק ההון 
   

 • המגזר השלישי - היבטי מע"מ ומיסוי מקרקעין - 10.04.2017
  המצגת מהווה מורה נבוכים להיבטי מע"מ ומיסוי מקרקעין בפעילות של מוסדות ציבוריים ומוסדות ללא כוונת רווח.

   מוסד ציבורי   מיסוי מלכ״רים 
   

 • עסקאות אקראי – מס הכנסה ומע"מ - 10.04.2017
  המצגת סוקרת, מהי "עסקת אקראי" לעומת "עסק" בפקודת מס הכנסה, מהי "עסקת אקראי" בחוק מע"מ. כמו כן במצגת מובאים מבחני "עסק"/"עסקת אקראי", לרבות  טיב הנכס, תקופת ההחזקה, תדירות העסקאות,  בקיאות, ארגון ומנגנון, טיפוח והשבחה ועוד.

   עסקאות אקראי במקרקעין 
   

 • הטבות מס לעולה חדש ולתושב חוזר/ותיק והערכות לתום תקופת ההטבות - 07.03.2017
  המצגת סוקרת, את ההטבות מס לעולה חדש ותושב חוזר/ותיק בדגש על מלכודות המס של "מוסד קבע" ו"פעילות מעורבת" לאור עמדת רשות מס הכנסה.
   הטבות ומלכודות מס 
   

 • חוק לעידוד השקעה באנרגיות מתחדשות (הטבות מס בשל הפקת חשמל מאנרגיה מתחדשת) התשע"ז-2016 - 07.03.2017
  במצגת מובאים עיקרי חוק החדש והטבות המס המוענקות במסגרת החוק, לרבות פטור ממס על הכנסה ממכירת חשמל, הטבות בתשלום דמי ביטוח לאומי ומס בריאות, פטור מרישום כעוסק לצורכי חוק מע"מ ועוד.

   

 • מורה נבוכים לחוק ההסדרים לשנים 2017-2018 - עיקרי התיקון בחוק לעידוד השקעות הון - 07.03.2017
  המצגת עוסקת בעיקרי התיקון בחוק לעידוד השקעות הון ומציגה את המושגים החדשים בחוק ומשמעותם, ובין היתר "מפעל טכנולוגי מועדף", "הכנסה טכנולוגית", "נכס לא מוחשי מוטב", "מפעל מועדף טכנולוגי מיוחד" ועוד. בנוסף, המצגת כוללת טבלה המסכמת שיעורי מס החברות ודיבידנד החלים בחוק עידוד לאחר חוק ההסדרים על חברה מועדפת.

   מפעל טכנולוגי מועדף 
   

 • מורה נבוכים לחוק ההסדרים לשנים 2017-2018 - עיקרים במס ריבוי דירות - 07.03.2017
  המצגת סוקרת עיקרים במס ריבוי דירות, ובין היתר כוללת את הנוסחה לחישוב המס ודוגמאות, חזקות חלוטות לעניין בעלות בדירות, דירות שאין למנות אותן לצורך הטלת המס, פרוצדורה – שומות, השגות וערעורים, פרוצדורה – תשלום המס והוראות נוספות. כמו כן, במצגת מובאות הוראות מקלות למכר דירת מגורים עד ליום 31 באוקטובר 2017.

   

 • מורה נבוכים לחוק ההסדרים לשנים 2017-2018 - עיקרים במיסוי חברות ארנק ובעלי מניות - 07.03.2017
  המצגת עוסקת במיסוי חברות ארנק ובעלי מניות. המצגת כוללת רקע חקיקתי אשר הביא לרפורמה במיסוי חברות ארנק, עיקרי סעיף 62א החדש לפקודה - בעל מניות מהותי בחברת מעטים, סעיף 3(ט1) החדש - שימוש בנכסי החברה על ידי בעל מניות מהותי, תיקון סעיף 77 לפקודה - חלוקת דיבידנד רעיוני והוראת שעה - חלוקת דיבידנד בשיעור מוטב של 25%.

   מיסוי חברות ארנק 
   

 • מורה נבוכים לחוק ההסדרים לשנים 2017-2018 - תיקונים במס הכנסה - 26.12.2016
  המצגת מביאה לעיונכם תיקונים נוספים בחוק ההסדרים, לרבות שינוי בשיעורי המס ליחיד, שינוי במס חברות, דיבידנד מוטב, מיסוי פיצויי פיטורים וסקירה כללית של מיסוי קיבוצים.
   

 • מע"מ בשיעור אפס ופטור ממע"מ הדין, מלכודות מס ותכנוני מס - 15.12.2016
  המצגת סוקרת את שלל הטבות המע"מ בחוק מס ערך מוסף ובחוקים נלווים. בין השאר, מתייחסת המצגת לפטור ממע"מ בהשכרת דירה, לפטור ממע"מ למי שנאסר עליו לנכות מס תשומות, למע"מ בשיעור אפס בייצוא שירותים, למע"מ אפס בעסקאות פינוי בינוי ותמ"א 38, וכן להטבות המע"מ מכוח חוק אזור סחר חפשי באילת.

   מע״מ בשיעור אפס 
   

 • הקטנת חשיפת המס בפעילות בין-לאומית ומיסוי מחירי העברה - 15.12.2016
  המצגת סוקרת הוראות אנטי תכנוניות בפקודת מס הכנסה והשפעתן על הפעילות הבין לאומית, לרבות שליטה וניהול, מחירי העברה וחובות דיווח חדשות. במישור הבינלאומי, המצגת מתייחסת לשינויים הצפויים במיסוי מוסד קבע ומחירי העברה לאור יישום פרויקט ה- BEPS.

   תושבות חברה לצרכי מס בישראל 
   

 • סוגיות ודגשים בניתוק תושבות לצרכי מס הכנסה לאור תיקון 223 לפקודה והרחבת חובת דיווח - 29.09.2016
  המצגת עוסקת ונותנת דגשים להיערכות והמשך דיווח בישראל על רקע חובת הדיווח החדשה בעת עזיבת ישראל לאור תיקון 223 לפקודה. המצגת כוללת, בין היתר, סקירה של פסקי הדין הדנים בתושבות יחיד לצרכי מס ואשר בוחנים את חזקת הימים של הנישום (הקבועה בהגדרה של "תושב ישראל" בפקודה).

   תושבות יחיד 
   

 • הליכי השגה וניהול עררי מיסוי מקרקעין טיפים מהפרקטיקה - 29.09.2016
  המצגת סוקרת הליכי השגה וניהול עררים בהתאם לחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), התשכ"ג – 1963. במצגת מפורטים ומובאים טיפים ודוגמאות מהפרקטיקה לגבי שלב המנהלי, לרבות שומה עצמית, השגה, סעיף 85 לחוק וסעיף 107 לחוק ולגבי שלב המשפטי. המצגת דנה גם בחשיבותו של השלב המנהלי לצרכי ההליך המשפטי לאור פס"ד ליבוביץ, פס"ד רובומטיקס ופס"ד ויינברג.

   השגת מס וייצוג בבית משפט 
   

 • עסקאות באינטרנט - מלכודות מס ותכנוני מס במישור המיסוי הבינלאומי - 04.07.2016
  המצגת דנה בסוגיות שונות במיסוי עסקאות באינטרנט וסוקרת השלכות פרויקט ה- BEPS על המיסוי הישראלי, ובין היתר, חוזר 4/2016 ותזכיר חוק מס ערך מוסף (תיקון מס'), התשע"ו-2016. המצגת סוקרת מושגי יסוד במיסוי בינלאומי – שליטה וניהול ומוסד קבע, כלים מוצעים להסדרת המיסוי באינטרנט. כמו כן, במצגת מובאות דוגמאות מרחבי העולם במיסוי עסקאות באינטרנט.

   

 • פסילת ספרים בפקודת מס הכנסה וחוק מע"מ - 04.07.2016
  המצגת עוסקת בהיבטי מס של פסילת ספרים בסעיפים 130 ו-145ב לפקודה ומתייחסת לנפקות פסילת הספרים, לרבות שינוי בנטל ההצדקה והראיה, הפרשים בין שומות שלב א' לשומות שלב ב' ויחסי הגומלין בין פסילה בפקודה לבין פסילה בחוק מע"מ.

   מס הכנסה   ניכוי מע״מ תשומות וחשבוניות פיקטיביות 
   

 • הזדמנויות מס ומלכודות מס בחוק מיסוי מקרקעין - 11.04.2016
  המצגת דנה בסוגיות שונות בחוק מיסוי מקרקעין לרבות מס רכישה ומס שבח על דירות מגורים (כולל תיקון 85 לחוק), מתנות לקרובים, חוק יחסי ממון וחזקת התא המשפחתי, חלוקת עזבון, עסקאות קומבינציה ותמ"א 38/2, מס שבח מופחת במכירת קרקע לבניית דירות, מס רכישה כתוצאה מרישום עסקאות ישנות ועוד.

   

 • פעילות של תושבי חוץ בישראל - 11.04.2016
  המצגת עוסקת בהיבטי מס בפעילות של תושבי חוץ בישראל, לרבות יצירת מוסד קבע, הטבות מס למשקיעים פיננסים בבורסה, מומחים זרים, עיתונאים וספורטאים תושבי חוץ, הטבות לפי חוק מע"מ, מיסוי מקרקעין של תושבי חוץ, חובת מינוי נציג ועוד.

   הטבות מס לתושבי חוץ 
   

 • רילוקיישן ויציאה מישראל - 06.03.2016
  המצגת עוסקת בדגשים לעזיבת ישראל לצרכי מס, שאלת הניתוק, ניתוח פסיקה עכשווית, התנהלות נכונה מול רשות המסים, טיפים פרקטיים, דוגמאות לעזיבה לארצות הברית ולאנגליה ועוד.

   

 • מע"מ במלכרים ועמותות - 18.02.2016
  המצגת דנה בהיבטי חוק מע"מ בפעילות מלכרים ועמותות לרבות האבחנה בין מלכ"ר לעוסק, עסקאות אקראי במקרקעין, חשבונית עצמית, יבוא טובין ועוד.

 • היבטי מיסוי של בעלי שליטה בחברות - 30.11.2015
  המצגת עוסקת בהיבטי מס שונים בקשר עם בעלי שליטה בחברות, ובכלל זה - הגדרת בעל שליטה, ניכוי במקור, שיעורי המס החלים על בעל מניות מהותי, חובות דיווח, רכישה עצמית מבעל שליטה ועוד.

   

 • מגמות חדשות במיסוי בינלאומי ביחס לפעילות באינטרנט - 20.07.2015
  המצגת עוסקת במגמות החדשות למיסוי פעילות באינטרנט על רקע פרויקט ה-BEPS ולאור טיוטת רשות המסים, שפורסמה לאחרונה בסוגיה.

   

 • ֿעל חשיבות הסכם ממון לצרכי מס והיבטי מס של הליכי גירושין - 04.06.2015
  המצגת עוסקת בחשיבות הסכם ממון לצרכי מס והיבטי מס של הליכי גירושין.

   חזקת התא המשפחתי 
   

 • היבטי מס של מלכ"רים בחוק מע"מ ובחוק מיסוי מקרקעין - 11.03.2015
  המצגת עוסקת בהיבטי מע"מ ומיסוי מקרקעין, אשר מאפיינים את פעילות המגזר השלישי ומהווה מצגת חובה לכל העוסק בתחום.

   

 • היבטי מס במהלך השהייה בארצות הברית ולפני השיבה לישראל - 12.12.2014
  המצגת דנה בהשלכות מס רלוונטיות בישראל וארצות הברית במהלך המגורים בארצות הברית ובעת השיבה לישראל. המצגת שימשה את עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במהלך הרצאה שנערכה בסאניוויל קליפורניה ביום 12.11.14

   

 • היבטי מס בשנים הראשונות לרילוקיישן לארצות הברית - 12.12.2014
  המצגת עוסקת בהתנהלות מול רשויות המס והביטוח הלאומי בעת רילוקיישן, תוך מתן דגש לשנים הראשונות של עזיבת ישראל. המצגת שימשה את עו"ד (רו"ח) מאורי עמפלי במהלך הרצאה שנערכה בפאלו אלטו קליפורניה ביום 11.11.14

   

 • אופציות במקרקעין - היבטי מס - 18.06.2014
  המצגת סוקרת את היבטי המס הכרוכים במתן אופציה במקרקעין, לרבות מתן אופציה ייחודית לפי סעיף 49י לחוק מיסוי מקרקעין.

   

 • עיקרים במיסוי השקעות נדל"ן מחוץ לישראל - 09.05.2014
  המצגת סוקרת את היבטי המס האופייניים להשקעות נדל"ן של ישראלים מחוץ לישראל, לרבות היבטי מס ישראלים, אמנות מס והיבטי מס זרים, תוך שימוש בדוגמאות פרקטיות, המבוססות על הניסיון הרב שנצבר במשרד בתחום.

   

 • עיקרים במיסוי קרנות הון סיכון וקרנות גידור - 19.03.2014
  המצגת סוקרת, בין היתר, את ההסדרים הקיימים ביחס למיסוי קרנות הון סיכון וקרנות גידור.

   

 • הליכי השגה וניהול ערעורי מס טיפים מהפרקטיקה - 02.02.2014
  המצגת עוסקת בחשיבות הליך ההשגה המנהלי להמשך ההליך המשפטי במסגרת ערעור מסים, בסוגיות בגילוי מסמכים, פסילת ספרים ושיתוף הפעולה הנחוץ בין המייצג בשלב המנהלי לעורך הדין בשלב המשפטי, הכול על בסיס הניסיון הרב שנצבר במשרד בסוגיות אלו.

   

 • חידושים לעניין מס ערך מוסף בשיעור אפס בעסקאות של מתן שירות לתושב חוץ - 23.01.2014
  המצגת סוקרת את הפסיקה החדשה בעניין שירות הניתן לתושב חוץ ודנה במתח הקיים בין הוראות סעיף 30(א)(5) והוראות סעיף 30(א)(7) לחוק מע"מ.

   

 • הפחתת נטל המס בעת פרישה - 20.10.2013
  המצגת סוקרת אפשרויות שונות להפחית את נטל המס בעת פרישה ובעיקר מתמקדת בתשלומים בגין אי תחרות, לאור פסיקה תקדימית שניתנה בסוגיה.

   

 • מצגת בעניין מיסוי דירות מגורים לאחר תיקון 76 - 03.09.2013
  מצגת בעניין מיסוי דירות מגורים לאחר תיקון 76 - טיפים, פרשנות, פרקטיקה ועמדת רשות המסים בהוראת פרשנות 5/2013.

   

bottom of page