מס ערך מוסף

לייעוץ בתחום מס ערך מוסף, צור קשר:

ההודעה נשלחה. תודה.

מע"מ - מס ערך מוסף
פרסומי המשרד:
 • עסקאות יצוא נכס בלתי מוחשי לצרכי חוק מע"מ – החידה שאינה פתורה 04.12.2019
  בכפר הגלובלי הבינלאומי רווחות עסקאות במסגרתן המחקר ופיתוח המוצר מתבצעים בישראל ואילו המוצר הסופי מיוצר במקומות שונים ברחבי העולם. נשאלת השאלה מתי ניתן להכיר במוצר מסוג זה כ -"נכס בלתי מוחשי" לצרכי סעיף 30(א)(2) לחוק המזכה מחד במס בשיעור אפס בשל מכירת "נכס בלתי מוחשי" לתושב חוץ ומאפשר מאידך לנכות את מס התשומות הכרוך בישראל בפעילויות אלו.
  בשאלה זו עסק בית המשפט לאחרונה בעניין מוגוגו על רקע החלטת המיסוי של רשות המיסים מס' 2625/15.
   
 • החבות במע"מ בגין דמי תשר לעובדים - תהיות, ניתוח ומסקנות 28.07.2019
  ביום 24 בדצמבר 2018 יצאה רשות במיסים בהודעה, לפיה היא בוחנת את אכיפת המע"מ על טיפים המתקבלים בידי המלצרים  לאור פסיקת בית הדין הארצי לעבודה בעניין עומרי קיס (עב"ל 44405-10-15).  בהודעה נמסר כי לא יחול שינוי באופן האכיפה בשלושת החודשים הקרובים לגבי תקבולים מסוג זה. המעניין הוא שחלפו למעלה משבעה חודשים ורשות המסים טרם מסרה את עמדתה המחודשת בעניין. לאור האמור, במסגרת רשומון המס נפרוש את הסיבות והטעמים לכך שאנו סבורים שגם לאחר פסק הדין בעניין קיס לא קמה ככלל למסעדות חבות במע"מ עסקאות בגין דמי תשר המשולמים למלצרים, לרבות התייחסות לסעיף 12 לחוק מע"מ. 

   
 • מורה נבוכים לגבי הטבות מס על בניין להשכרה למגורים 04.06.2019
  בניית בניין למגורים והשכרת הדירות בבניין מזכות את בעליו של הבניין להטבות במס הכנסה ובמע"מ. אלא, שהטבות המס מותנות בתנאים רבים, אשר רק חלקם מוזכרים בהוראות החוק. ברשימה זו נפרט את ההטבות ואת התנאים לקבלתן וכן נסקור סוגיות פרקטיות הקשורות להטבות אלו בעיקר בתחום המע"מ.